HAZIRLANMAKTADIR..

Anaokulundan Üniversiteye…

UZUN BİR EĞİTİM YOLCULUĞUNUN İLK DURAĞIDIR OKUL ÖNCESİ. BU UZUN YOLCULUĞUN GÜVENLİ, HUZURLU VE MUTLU ŞEKİLDE GEÇMESİ İÇİN İLK TEMELLER ATILIR OKUL ÖNCESİNDE. ÖĞRENCİNİN OKULU SEVMESİ BU EVRENİN BAŞARI­SINA BAĞLIDIR. OKULUMUZUN ANAHTAR SÖZCÜĞÜ OLAN SEVGİ, ANAOKU­LUMUZDAN İTİBAREN YAVRULARIMIZIN YÜREKLERİNE KAZINMAYA BAŞLAR.

UTKU KOLEJİ EĞİTİM KURUMLARI OLARAK BİLİRİZ Kİ; “TEMELİNDE SEVGİ OLAN EĞİTİM HİÇBİR ZAMAN BAŞARISIZLIĞA UĞRAMAZ.”

Yavrunuzu güvenle emanet edebi­leceğiniz deneyimli öğretmenlerle, doğru yaklaşımlarla, çocuklarımızı geleceğe hazırlıyor, eğitim kampüsü olarak hizmet veren okullarımızda­ki tüm imkanları Şirinlerimize sunarken, eğitimi dört duvar arasından çıkarıyoruz.

Bizim için çok değerlisiniz


Ders Etkinliklerimiz

Deneyimli Anasınıfı öğretmenlerimizin yanı sıra, İngilizce, Beden Eğitimi, Bale & Dans, Satranç, Müzik, Görsel Sanatlar dersleri alanında uzman branş öğretmenleri tarafından yapılmaktadır.

Türkçe Dil Etkinlikleri, Yabancı Dil (İngilizce), Fen ve Matematik Etkinlikleri, Okuma Yaz­maya Hazırlık Etkinlikleri, Portfolyo Etkin­likleri, Aile Katılım Etkinlikleri, Sanat Etkin­likleri, Çevre Gezileri, Çocuk Kütüphanesi, Çocuk Yogası, Açık Hava Oyunları, Beden Eğitimi, Bale ve Dans, Satranç, Müzik, Gör­sel Sanatlar

*Velilerimizin etkinlikleri takip

edebilmeleri amacıyla her ay düzenli olarak okul web sitemizde Aylık

Eğitim Bülteni yayımlanır.


Laboratuvar Uygulamalarımız

Yaparak yaşayarak öğrenmenin öğrenci üzerindeki kalıcı etkisi tartışılmaz bir gerçektir. Okul öncesinden itibaren bilimin ve araştırmanın nesillerin geleceğindeki önemini vurgulayan uygulamalarla öğrencilerimizi hayata hazırlıyoruz.


Yemek-Saglık Güvenlik-Servis Hizmetlerimiz

Öğrencilerimize sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi ara öğünü uygulaması ile dengeli ve düzenli beslenme alışkanlığı kazandırırken, yemek ayrımı yapmadan her besinin lezzetli olduğu mesajını vererek tatmalarını ve sevmelerini sağlıyoruz. Kamera sistemli ve yardımcı görevlinin bulunduğu servis hizmetlerimizde öğrencilerimiz yaş gruplarına göre servislere bindirilir ve en güvenli şekilde ulaşımları sağlanır. Okul zamanında meydana gelebilecek kazalara karşı revir hizmetinin yanında tüm öğrencilerimiz sağlık sigortası ile okulda oldukları süre içerisinde ve servislerde güvence altındadırlar.


Türkçe & Yabancı Dil Etkinliklerimiz

Anadiline hakim aynı zamanda İngilizceyi anlayan ve konuşabilen bireyler yetiştiriyoruz.

Bilimsel veriler ışığında yapılan pedagojik çalışmalarda belirtildiği üzere, anaokulu çağı çocukların dil gelişiminin hızlı olduğu zamanlardır. Bu doğrultuda Türkçe dil etkinlikleri ile ilkokula hazırlık yapılırken, her geçen gün küçülen dünyada yabancı bir dili konuşabilmenin neredeyse zorunlu hale geldiğinin bilinciyle, anaokulumuzdan itibaren uyguladığımız yoğun İngilizce programı ile dil gelişiminin hızlı olduğu dönemde, yabancı dili öğrencilerimizin hayatlarının bir parçası haline getiriyoruz.


Yıl sonu Gösterilerimiz Mezuniyet  Müzik-Sanat

Şirinlerimiz sene sonlarında özgüven­lerini artırıcı bir şekilde, sahne korku­su oluşturacak zorlayıcılıktan uzak bir programla, ailelerine sahne gösterile­ri sunarlar. Çocuklarımızın anaokulu­muzdan ilkokulumuza uğurlanmaları ise tam bir mezuniyet anısı olarak hafızalardaki yerini alır. Yıl boyunca çeşitli enstrümanlarla tanışıp birçok şarkı öğrenen Şirinlerimiz; neşe içinde şarkılarını söylerlerken, Gör­sel Sanatlar derslerinde yaptıkları çalışmaları yıl sonu sergisinde suna­rlar.


Spor Bale & Dans

Bedenen ve ruhen sağlıklı bir öğrenci, tüm alanlarda kendini ifade edebilecek yetiye sahip olur.

Bale & Dans ve Beden Eğitimi çalışmaları yıl boyunca ders etkinliği olarak öğrencilerimize sunulurken, spor yapmanın zevkini ve sağlığımı­za katkılarını bilen, Bale & Dans sa-natının estetiğini algılayan ve yansıtan öğrencilerimiz; geniş imkanlara sahip sosyal tesislerimizdeki spor salon­larımız, yüzme havuzlarımız ve dans salonlarımızda geleceğe sağlıklı bi­reyler olarak hazırlanıyorlar.

Güçlü bedenler Sağlıklı nesiller..


Atölye Çalışmalarımız

Yaparak ve yaşayarak öğrenme modeliyle okullarımızda okul öncesinden lise öğreniminin sonuna kadar atölye çalışmaları yapılır. Öğrencilerimiz birçok farklı atölyede yaşama dair becerileri öğrenir ve uygulama şansı bulur. Başarabilirim duygusunu her öğrencimiz yaşar ve özgüvenli bireyler olmanın temelleri kuvvetlendirilir.

Eğitimi dört duvar arasından çıkararak dünyaya açılıyoruz. Yaparak ve yaşayarak öğrenme modeliyle okullarımızda okul öncesinden lise öğreniminin sonuna kadar atölye çalışmaları yapılır. Öğrencilerimiz birçok farklı atölyede yaşama dair becerileri öğrenir ve uygulama şansı bulur. Başarabilirim duygusunu her öğrencimiz yaşar ve özgüvenli bireyler olmanın temelleri kuvvetlendirilir.

Akıl Oyunları, Yaşam Becerileri, Bitki Bakımı ve Organik Bahçe, Kukla ve Oyuncak Yapımı, Mutfak, Mini Hayvanat Bahçesi, Ayın Partisi.


Rehberlik & Psikolojik Danışmanlık

Utku Koleji Şirinler Anaokulu Rehberlik Servisi olarak; koruyucu ve önleyici reh­berlik çerçevesinde öğrencilerin bilişsel, sosyal, duygusal ve davranışsal özel­liklerini tanımak ve geliştirmek amacıy­la çalışmalar yürütürken, aile desteği ve işbirliğinin önemi üzerinde durarak hareket edilmektedir.

Ailelerimizin, çocukları ile daha sağlıklı iletişim kurabilmeleri, çocuklarının ihtiyaçlarını anlayabilmeleri, olası iletişim güçlükleriyle baş edebilmeleri ve yaşamsal deneyimlerini paylaşabilmeleri amacıyla veli – öğretmen – öğren­ci görüşmeleri yapılmakta ve öğrencile­rimiz bireysel olarak takip edilmektedir. Bunun yanı sıra öğrencilerimiz aktiviteler sırasında gözlemlenmekte, sorun tespit edilen durumlarla ilgili, gerekli görüşmeler yapılarak çözüm yolları bulun­maktadır. Öğrencilerimizin ilkokula biliş­sel, duygusal ve sosyal yönden hazır olabilmelerinde PDR Servisi önemli bir yere sahiptir.

ONLAR BiZE GELECEKLERİNİ EMANET EDiYORLAR

Sorumlulugumuzun farkındayız…