HAZIRLANMAKTADIR…

 

Bilinçli atılan adımlar gelecekteki başarılardır

Bizlere emanetiniz olan öğrencilerimiz Utku Kolejinde kendilerini yuvalarındaki kadar güvende hissederler.

Bir okul hayal edin yavrunuzun sa­bahları koşa koşa gittiği kapısından içeri girdiğinde kendisini evindeki kadar oraya ait hissettiği. Bir okul ha­yal edin ki onun geleceğini sağlam temeller üzerine kurmasını sağlayacak , her alanda yavrunuza yön vere­cek niteliğe sahip.

Her şey SEVGİYLE başlar…

Gülen Yüzler, Mutlu Yarınlar…

Bir okul hayal edin öğretmenleri­nin canla başla çalıştığı, bilgiyi ilmek ilmek dokuyan, başarının anahtarının sevgiden geçtiğinin bilincinde, zorun kolay olabilmesi için araştıran, geliş-meye açık her çocuk öğrenebilir felsefesinin ışığında çocuklarımızı geleceğe hazırlayan bir okul. İşte; hayallerinizin gerçeğe dönüştüğü bilginin teknolojiyle harmanlandığı okulda, Utku Kole­jindesiniz artık.

Birebir ilgi bireysel ve toplu başarı

Birebir ilgi

1986 dan günümüze hep başardık. Tesadüfler değil, sistem kazandırır.

Üst öğretim kurumlarına geçiş sınavlarında Türkiye’nin en başarılı 100 okulu arasına girme başarısı göstermiş, deneyimli eğitim kadrosuyla,doğru adımlar atarak istikrarlı bir çizgi çizen kurum olmanın verdiği güvenle çalışırız. Öğrencilerimizle birebir ilgilenir, onlara “Öğretmenin ve öğrenmenin mutlaka bir yolu vardır.” felsefesiyle yaklaşırız.

Yapıyorum Yaşıyorum Öğreniyorum

Yaparak ve yaşayarak yapılan öğrenme en kalıcı olandır. Bu doğrultuda Fen Bilimleri alanında tam donanımlı laboratuvarlarımızda öğrencilerimiz anasınıfından lise son sınıfa kadar bilimi yaşamlarının bir parçasına dönüştürürler. Ezbere dayalı bir anlayış yerine öğrencilerimizin üretkenliklerini geliştiririz. Böylece öğrencilerimiz; arkadaşlarıyla birlikte uygular, yaşar ve yaşadıklarını öğrenirler .

Her problemin bir çözümü vardır. Kendine güvenen bireyin hayatta başaramayacağı iş yoktur. “Ken­dine güven, çöz ve renklendir ha­yatını” yaklaşımıyla hayata karşı pozitif duruş sergileyen bireyler yetiştiriyoruz.

Öğrenci yaşamında bilgi ve başarının yanı sıra düşünce ve davranış hazırlığının da önemli bir etken olduğundan

hareketle yola çıkan Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Servislerimiz; öğrencilerimizin gelişim süreci içinde karşılaştıkları güçlükleri problem haline dönüşmeden çözmelerine yardımcı olmak, kendini tanıyan, uyum ve iletişim becerisine sahip, çevresine duyarlı, mutlu, sağlıklı ve yaratıcı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak amacını gütmektedir.

İyi bir Geleceğin doğru seçimi

Bir öğretmenler kuruluşu olmanın  sorumluluğuyla işimiz sadece eğitimdir.

Okumanın bir yaşam tarzı olması gerektiğini vurgulayarak, kitap kokusunun dünyada eşi benzeri bulunmaz güzellikte olduğunun mesajını küçük yaşlardan itibaren öğrencilerimize ka­zandırmanın gayretindeyiz. Geniş bir kitap kapasitesine sahip kütüphane­mizle bilgiye en kolay, hızlı ve doğru şekilde ulaşmanın, öğrenmenin yol­larını öğrencilerimize gösteriyoruz.

Ona bu farkları yaşatmalısınız

Hijyenik, son derece modern imkanlara sahip tesislerle eğitimde fark yaratıyoruz.

Sosyal imkanlar olarak bir dünya okulu olma yolunda olan Utku Koleji, yaptığı yatırımlarla öğrencilerimize son derece geniş sosyal tesis imkanları sunmaktadır. Yüzme havuzundan spor salonlarına, paten pistinden fitness sa­lonlarına ve saunaya kadar pek çok olanak öğrencilerimizle ve velilerimizle buluşmaktadır.